Spoveď

V poviedke s názvom Spoveď spoznáme Jozefa a jeho manželku v deň, keď sa chystajú na svadbu svojej vzdialenej rodiny. Pri prípravách na svadbu však Jozef pocíti, že potrebuje vyriešiť vážny problém, ktorý ho ťaží v svedomí. Kroky ho zavedú do kostola. Na spoveď sa však dostáva ku kňazovi, ktorého mnohí farníci pre jeho spôsoby nemajú istým spôsobom v úcte. Jozef a kňaz si však k sebe nájdu cestu a Jozef pocíti odpustenie. Po spovedi prichádza ku svojej manželke, u ktorej tiež hľadá odpustenie. Ona však o jeho poklesku už dlhšie vie.

Réžia
Igor Pargáč
Hrajú
Martin Mňahončák
Ján Gallovič
Ivana Kuxová
Přemysl Boublík
Eva Landlová

Podvodníčka

Laura s Romanom si užívajú slobodu, ktorú však obaja len predstierajú. Na pohľad zábavné rebelské kúsky postupne ukážu, že dvojica má finančné ťažkosti. S tými sa snažia vysporiadať svojským spôsobom. Celá úloha padne na Lauru, ktorá si pomýli dvere a ocitá sa v byte (ne)známej dôchodkyni. Jej pokoj, prijatie i podozrenie Lauru vyrušia z nacvičeného scenára a ona odchádza bez peňazí. Získava však niečo oveľa cennejšie.

Réžia
Igor Pargáč
Hrajú
Božidara Turzonovová
Veronika Mészárosová
Róbert Sipos

Denník mojej dcéry

Ema chce pokračovať v štúdiu a urobiť si doktorát. Jej plány sa však menia, keď sa dozvedá o svojom neplánovanom tehotenstve. Pri vyšetreniach sa objavia komplikácie, ktoré Emu tlačia až za hranicu jej síl. Poviedka inšpirovaná skutočným príbehom o boji s ťažkou životnou situáciou.

Réžia
Jaroslav Vojtek
Hrajú
Bronislava Kováčiková, Ľuboš Kostelný, Robert Kirchhoff, Zuzana Kyzeková

Vtáčik

Napriek tomu, že je Bartolomej boháč, nenachádza zmysel svojho života. Chce ho ukončiť. Jeho plán mu prekazí vtáčik, ktorý narazí do okna. V zápase o záchranu maličkého tvora zachraňuje svoj vlastný život. Metaforický príbeh putovania hlavného hrdinu, ktorého
v poviedke stvárnil Miroslav Noga.

Réžia
Timotej Križka
Hrajú
Miroslav Noga, Ida Rapaičová, Jana Oľhová, Eva Mores, Jozef Šimonovič, Jaroslava Sisáková

Ex

Mladý farár dedinskej farnosti je na pokraji vyhorenia. Nevie, ako oživiť ducha farského spoločenstva. Starosti mu ešte narastú, keď mu do spovednice vstúpi bývalá frajerka z čias pred jeho rozhodnutím ísť do seminára. Má vážne manželské problémy a prosí ho o pomoc. Andrej sa zdráha, bojí sa dedinských klebiet. Napokon sa rozhodne situáciu riešiť a zapojiť aj svojich dedinčanov.

Réžia
Slavomír Zrebný
Hrajú
Ján Morávek, Dominika Morávková, Tomáš Turek, Anna Čonková, Zvonko Lakčevič

Zoznamka

Milan v živote stagnuje a ešte stále žije so svojím otcom Karolom. Ten chce pre svojho syna trochu šťastia a podnikne netradičný krok. Prihlási sa na zoznamku. Komediálna poviedka o osamelých tridsiatnikoch, ktorí bojujú o trochu lásky.

Réžia
Igor Pargáč
Hrajú
Ľubomír Paulovič, Peter Oszlík, Ivana Kubáčková

Možno raz

Ťažko chorý Peter prichádza po mnohých rokoch k svojmu synovi Matúšovi, ktorý sa musí o otca postarať. Na povrch vychádzajú dávne zranenia. Dramatický príbeh o zmene a odpustení v hlavných úlohách s Jozefom Šimonovičom a Martinom Kaprálikom.

Réžia
Michal Valentin
Hrajú
Jozef Šimonovič, Martin Kaprálik

Mama

Igor je manžel a vášnivý modelár lietadiel. Svoje výtvory vystavuje v obývačke malého bytu. Pohodlie mu naruší chorá svokra, ktorá sa presťahuje k nim. Igor v tejto situácii odchádza na chatu, kde čelí dávnej minulosti.

Réžia
Pavol Kadlečík
Hrajú
Juraj Predmerský, Ida Rapaičová, Lenka Barilíková

Susedka

Rušné sobotné ráno v mestskom paneláku. Pani Zlatica, bývalá učiteľka, je zvedavá a klebetná obyvateľka, ktorá si chce v pokoji vychutnať svoj narodeninový deň pri obľúbenej televíznej relácii. Rušia ju však hry detí na ihrisku, malý klavírny virtuóz na poschodí
a záhadní zákazníci novej susedky Ingrid. Splní sa Zlatici jej narodeninové prianie?

Réžia
Igor Pargáč
Hrajú
Oľga Šalagová, Marta Maťová, Michaela Drotárová

Duša

Divák sa spolu s hlavnými postavami ocitne v pohrebníctve, ktoré riadi chladný majiteľ Laco. Do tohto prostredia prichádza citlivá Helga s túžbou vyrovnať sa so stratou svojej sestry. Na mieste, kde chce pochopiť zmysel smrti, ju šokuje Lacov odmeraný prístup k práci.

Réžia
Filip Šimor
Hrajú
Szidi Tobias, Michal Spišák, Lucia Vráblicová, Daniela Kuffelová, Katarína Želinská

Magda

 

PRIPRAVUJEME poviedku Magda.

 

Réžia
Anna Domček
Hrajú
Vladena Škorvagová
Vlado Zboroň
Vica Kerekes
Ondrej Kaprálik

Autobus

Pripravujeme poviedku režiséra Jara Vojteka s názvom Autobus.

Réžia
Jaro Vojtek
Hrajú
František Beleš
Lukáš Latinák
Zdenka Kvásková
Ondrej Kaprálik
Kriszti Holocsy
Klára Ščevíková
Dorotka Vojteková
Hore